APT200GN60J
Product Categories
Beijing Silk Road Enterprise Management Services Co.,LTD
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
APT200GN60J
Category : Discrete Semiconductor Products Transistors IGBTs IGBT Modules
Current - Collector (Ic) (Max) : 283 A
Product Status : Active
Mounting Type : Chassis Mount
Package : Tube
Series : -
Package / Case : ISOTOP
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic : 1.85V @ 15V, 200A
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) : 600 V
Supplier Device Package : ISOTOP®
Mfr : Microchip Technology
Operating Temperature : -55°C ~ 175°C (TJ)
Current - Collector Cutoff (Max) : 25 µA
IGBT Type : Trench Field Stop
Power - Max : 682 W
Input : Standard
Input Capacitance (Cies) @ Vce : 14.1 nF @ 25 V
Configuration : Single
NTC Thermistor : No
Base Product Number : APT200
Description : IGBT MOD 600V 283A 682W ISOTOP
Model Number : APT200GN60J
Contact Now
IGBT Module Trench Field Stop Single 600 V 283 A 682 W Chassis Mount ISOTOP®