A1P50S65M2
Product Categories
Beijing Silk Road Enterprise Management Services Co.,LTD
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
A1P50S65M2
Category : Discrete Semiconductor Products Transistors IGBTs IGBT Modules
Current - Collector (Ic) (Max) : 50 A
Product Status : Active
Mounting Type : Chassis Mount
Package : Tray
Series : -
Package / Case : Module
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic : 2.3V @ 15V, 50A
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) : 650 V
Supplier Device Package : ACEPACK™ 1
Mfr : STMicroelectronics
Operating Temperature : -40°C ~ 150°C (TJ)
Current - Collector Cutoff (Max) : 100 µA
IGBT Type : Trench Field Stop
Power - Max : 208 W
Input : Standard
Input Capacitance (Cies) @ Vce : 4.15 nF @ 25 V
Configuration : Three Phase Inverter
NTC Thermistor : Yes
Base Product Number : A1P50
Description : IGBT MOD 650V 50A 208W ACEPACK1
Model Number : A1P50S65M2
Contact Now
IGBT Module Trench Field Stop Three Phase Inverter 650 V 50 A 208 W Chassis Mount ACEPACK™ 1