APT50GP60J
Product Categories
Beijing Silk Road Enterprise Management Services Co.,LTD
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
APT50GP60J
Category : Discrete Semiconductor Products Transistors IGBTs IGBT Modules
Current - Collector (Ic) (Max) : 100 A
Product Status : Active
Mounting Type : Chassis Mount
Package : Tube
Series : POWER MOS 7®
Package / Case : SOT-227-4, miniBLOC
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic : 2.7V @ 15V, 50A
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) : 600 V
Supplier Device Package : ISOTOP®
Mfr : Microchip Technology
Operating Temperature : -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Collector Cutoff (Max) : 500 µA
IGBT Type : PT
Power - Max : 329 W
Input : Standard
Input Capacitance (Cies) @ Vce : 5.7 nF @ 25 V
Configuration : Single
NTC Thermistor : No
Base Product Number : APT50GP60
Description : IGBT MOD 600V 100A 329W ISOTOP
Model Number : APT50GP60J
Contact Now
IGBT Module PT Single 600 V 100 A 329 W Chassis Mount ISOTOP®